ساخت باغ ‌پرندگان پایتخت ۸۰ درصدی شد

کد مطلب: 871    |  دفعات بازدید : 3410   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای‌سبز شهر تهران:
ساخت باغ ‌پرندگان پایتخت ۸۰ درصدی شد

احداث باغ در 2فاز دنبال می‌شود که قطعا فاز نخست آن تا پایان سال مورد بهره‌برداری قرار گرفته و میزبان علاقه‌مندان به حیات‌وحش و محیط‌زیست خواهد بود

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای‌سبز شهر تهران از استفاده حداکثری جاذبه‌ها و منابع طبیعی در احداث بزرگترین باغ پرندگان خاورمیانه در تهران خبر داد.
به گزارش شهر نوشت، در شمال شرقی‌ترین نقطه تهران و اراضی وسیع جنگل لویزان، این روزها مراحل ساخت باغ‌پرندگان پایتخت به عنوان بزرگترین باغ‌پرندگان خاورمیانه در حال اجراست. علی‌محمدمختاری در باره جزییات ساخت این باغ پرندگان می‌گوید: در مجموعه باغ‌پرندگان تهران، تمام جاذبه‌های طبیعی جنگل لویزان حفظ شده و از این عناصر برای طراحی‌های باغ استفاده شده است. استفاده از فضاهای جنگل لویزان همچون درختان قدیمی و محیط توام با آبراهه و سنگ در احداث باغ‌پرندگان مورد تاکید است زیرا با جاذبه‌هایی که خود باغ‌پرندگان دارد، به طور حتم می‌توان یک مجموعه عظیم گردشگری را در شهر تهران به وجود آورد.
وی تصریح می‌کند: البته شهرداری‌ تهران از دیگر گونه‌های گیاهی مقاوم و سازگار با اقلیم پایتخت نیز در احداث باغ پرندگان استفاده می‌کند تا این فضا کاملا متناسب با جغرافیای شهرتهران باشد.مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای‌سبز شهرتهران با اشاره به برخی ویژگی‌های منحصر به فرد باغ‌پرندگان همچون شرایط ساخت در زمین ناهموار و بر روی زمین کوهپایه‌ای اظهار می‌دارد: عمده باغ‌های پرندگان در دنیا بر روی زمین‌های فلت و چمن‌زار احداث شده‌اند که باغ‌پرندگان تهران از این لحاظ مستثنی است.
مختاری با اشاره به وسعت 22هکتاری باغ‌پرندگان می‌گوید: احداث باغ در 2فاز دنبال می‌شود که قطعا فاز نخست آن تا پایان سال مورد بهره‌برداری قرار گرفته و میزبان علاقه‌مندان به حیات‌وحش و محیط‌زیست خواهد بود. باغ‌پرندگان تهران از سوی شهرداری منطقه 4 در حال ساخت بوده که تاکنون پیشرفت 80درصدی داشته و قرار است در آن برکه‌ها و ‌آبشارهایی نیز طراحی شود.
در باغ پرندگان تهران طراحی برای زندگی بیش از 80 هزار پرنده در قالب 200گونه پرنده صورت گرفته که از تمامی مناطق ایران و البته گونه‌های نادر جهانی پرندگانی در آن وجود خواهد داشت.مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای‌سبز شهرتهران با بیان‌اینکه در فاز2 این پروژه طراحی کاشت گونه‌های‌ گیاهی ویژه و درختچه‌های کمیاب نیز دیده شده است خاطرنشان کرد: مدیریت شهری تهران به دنبال ایجاد فضاهای‌سبز موضوعی در شهرتهران است تا بتوان پاسخگوی سلایق و علاقه‌مندی‌های مختلف شهروندان باشد.
مختاری، احداث فضاهایی چون باغ‌ایرانی، بوستان‌بانوان، بوستان‌مینیاتوری و ... را در راستای احداث بوستان‌های موضوعی در شهر می‌داند که ساخت این گونه باغ‌ها و بوستان‌ها، شهرتهران را از قالب بوستان‌های صرفا محلی و منطقه‌ای خارج کرده و کاربردهای تازه‌ای را به بوستان‌ها و فضاهای‌سبز درون شهری داده است.


گروه : اخبار روزنامه  |  
رسیدن به « ایران 1404» با مدیریت‌سالاری

larijani_jamshidi@yahoo.com

طرح « ایران 1404» برای رسیدن به کشور توسعه‌یافته و دارای رتبه اول اقتصاد و علوم و فنون در منطقه هر چقدر که رویایی است اما به همان میزان دست‌یافتنی است. دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نمونه این هدف را برای اجرا در هفت منطقه آزاد نوید داده است، محوریت‌هایی که هر کدام از این مناطق پتانسیل‌های آن را به خوبی دارا می‌باشند. امروز برای رسیدن به این مهم، موضوع داشته‌های زیربنایی نیست، موضوع نبود پتانسیل لازم نیست، موضوع نبود بودجه نیست، موضوع عدم صحیح مدیریت است که گریبان تمامی بخش ها را گرفته است چه رسد به رسیدن به برهه‌های توسعه‌ای کشور، باز هم صحبت از قحط الرجال نیست، کشور ما در خصوص مدیران توانمند نیز بسیار پتانسیل بالایی دارد، مدیرانی دارای پشتکار – روحیه انقلابی – کارکشته، با‌هوش و توانمند که اگر برای آنها شرایط فراهم باشد قادر خواهند بود که کوه را هم جابجا کنند که کردند.ادامه مطلب

سرویس plus one گوگل
شماره یا تاریخ چاپ روزنامه :

>>>


>>>

تمامی حقوق این سایت متعلق به روزنامه اقتصاد پویا می باشد.